9 روش برای افزایش قدرت و رتبه دامنه9 روش برای افزایش قدرت و رتبه دامنه

Domain Authority یکی از معیارهای مهم رتبه بندی سئو و بهینه سازی وب سایت های آنلاین و رتبه دامنه می باشد که هر دامنه رتبه ای بین 1 تا 100 دارد.

اگر وب سایتی رتبه دامنه (DA) آن 100 باشد در بالاترین رتبه و امتیاز قرار دارد و در نتایج موتورهای جستجو همیشه اولین لینک در صفحه اول جستجو قرار می گیرد و بالاترین بازدید و ترافیک را دارد.  

چگونه رتبه دامنه (DA) سایتم را بدانم؟

اگر دوست داشتید بدانید که دامنه شما چه رتبه ای دارد می توانید از وب سایت MOZ که با وارد کردن نام دامنه خودتان رتبه DA آن را مشاهده کنید. در وب سایت MOZ برای بررسی رتبه دامنه،  فقط آدرس وب سایت را وارد کنید و سپس گزینه "Analyze" را بزنید. 

فقط اگر رتبه دامنه (DA)  شما عددی بین 30 تا 50 بود به خودتان سخت نگیرید، در ادامه مقاله اگر 9 روشی که می خواهم بگم را انجام بدین مطمئن باشید رتبه دامنه (DA) شما بالاتر خواهد رفت. 

عمر و دامنه سایت چه تاثیری روی سئو دارد؟

یک جمله قدیمی هستش که میگه "خرد و عقل فرد با افزایش سن بیشتر می شود"  که این جمله رو به می توان به دامنه ربط داد به این معنی که هر چه دامنه شما سن و عمری کمتری داشته باشد رتبه دامنه کمتری خواهد داشت و زمان خواهد برد تا کاربران و گوگل به این دامنه اعتماد کنند و این اعتماد با گذر زمان و افزایش سن دامنه بالاتر خواهد رفت.

برعکس آن، با داشتن دامنه قدیمی ، کاربران و گوگل به سایت شما اعتماد می کنند و سایت شما را قانونی می دانند و همچنین دامنه قدیمی دارای امتیاز DA بسیار بالاتری نسبت به نام دامنه های جوان خواهد داشت. به عبارت دیگر هر بار که تغییری در نام دامنه خودتان ایجاد می کنید در واقع صدمه شدیدی به اعتبار کاربران و بازدید کنندگان سایت و اعتمادی که این مدت بدست آورده اید می زنید.

بنابراین در انتخاب نام دامنه دقت کافی را داشته باشید و دامنه ای را ثبت کرده اید را در وب سایت خودتان استفاده کنید.

 سن و عمر دامنه  

 

منظور بهینه سازی صفحات وب سایت SEO چیست؟

به منظور بهینه سازی صفحات وب سایت خودتان بایستی موارد زیر را به طور کامل انجام دهید:
 
  • بهینه سازی کد های سمت سرور

  • محتوا مناسب و کاربردی

  • بررسی ساختار سایت 

  • متاتگ ها Metatags

  • بررسی و بهینه سایر ویژگی یک صفحه (H1,تگ های عنوان,قرار دادن alt برای تصاویر،معماری ساختار سایت)

 

با انجام تمامی موارد گفته شده باعث افزایش بازدید سایت شما و رتبه دامنه (DA) می شود

 بهینه سازی صفحات وب سایت SEO 
 

تولید محتوا عالی برای سئو

آیا دوست دارید لینک هایی با کیفیت بالا از چندین وب سایت در مقاله خود داشته باشید؟
اگر جواب شما بله است ، باید به منظور جذابیت بیشتر سایت شما و جذب کاربران, محتوای با کیفیت بالا تولید کنید. در غیر این صورت ، محتوای بی کیفیت فقط مردم را می ترساند و کاربران را از سایت شما دور می کند.
بنابراین ، تولید محتوای با کیفیت ، قطعاً به شما کمک می کند تا نمره رتبه دامنه DA خود را افزایش دهید. 
 
 تولید محتوا عالی برای سئو 
 

تاثیر بهبود لینک های داخلی وب سایت روی سئو

وقتی لینک های داخلی (internal links) مقالات شما بیشترین توجه  و بازدید را دارند ، چرا باید نگران جذب لینک های خارجی (external links) باشید؟

بله ، تمرکز بیش از حد روی لینک های خارجی (external links) باعث می شود که از لینک های داخلی (internal links) استفاده نکنید و نادیده بگیرید.

در مقاله چرا باید از لینک های داخلی (internal links) استفاده کرد؟

کاربران سایت شما از طریق لینک های داخلی (internal links) می توانند در سایت مطلبی که مدنظرشان است در سریع ترین زمان ممکن دسترسی داشته باشند و در نتیجه کاربران و بازدیدکنندگان سایت شما، بهترین تجربه کاربری از سایت شما دارند که این اتفاق باعث افزایش نمره و رتبه دامنه DA خود می شود.

 بهبود لینک های داخلی وب سایت 

 

تاثیر پاکسازی لینک های نامناسب یا خراب روی سئو

شناسایی و حذف لینک های نامناسب، کاری ضروری و لازم می باشد که این کار باعث افزایش نمره و رتبه دامنه DA خودتان می شود و بایستی در وب سایت و مقاله لینک های خراب و نامناسب را شناسایی و حذف کنید.

برای انجام این کار شما می توانید از ابزارهای زیر استفاده کنید: 

ابزارهای بالا از طریق وارد کردن نام وب سایت خود تمامی لینک های نادرست و خراب را جستجو می کند و شما می توانید لینک خراب را پاکسازی کنید.
 
 پاکسازی لینک های نامناسب یا خراب 

 

در زمینه کاری خودتان متخصص سئو باشید

زمانی که یک وب سایتی را راه اندازی می کنید خیلی مهم است در مورد مقاله و مطلبی که صحبت می کنید اطلاعات کافی و تجربه لازم را داشته باشید که کاربران سایت بتوانند به شما اعتماد کنند و در پرسش و پاسخ بهترین جواب را به کاربران ارائه دهید که این امر باعث افزایش نمره و رتبه دامنه DA شما می شود.

اگر شما مطلب و مقاله جذابی برای کاربران سایت دارید بهتر است به بهترین نحو محتوا را آماده کنید و به طرز هوشمندانه ای مطلب را ارائه دهید. در نتیجه کاربران سایت شما را در حوزه کاری خودتان شما را متخصص می دانند و شما را به عنوان مرجع انتخاب می کنند که این امر نه تنها باعث بازدید سایت می شود و سایتتان به صورت یک برند شناخته می شود و در نهایت این کار باعث افزایش نمره و رتبه دامنه DA شما می شود.

 در زمینه کاری خودتان متخصص سئو باشید 

 

وب سایتتان را موبایل پسند طراحی کنید

امروزه اکثر مردم موبایل یا تبلت یا هر وسیله ای که همیشه همراهشون باشه دارند. بنابراین اگر وب سایت شما برای دستگاه های موبایل و تبلت مناسب نیست اکنون بهترین زمان اصلاح سایت می باشد.

اگر وب سایت شما هنوز برای استفاده از تلفن همراه بهینه سازی نشده است ، نه تنها به رتبه بندی جستجوی سایت شما آسیب می رسانید بعلاوه کاربران سایت سریعا از سایت شما فرار خواهند کرد و به سایت شما دیگر نخواهند برگشت.

برای اینکه آزمایش کنید وب سایت شما برای موبایل کاربر پسند می باشد یا نه می توانید از سایت گوگل Google’s Mobile-Friendly استفاده کنید و پس از آن ، گوگل گزارش کاملی از میزان موبایل پسند بودن سایت شما و اینکه برای بهبود سایت می توانید چه کارهایی انجام دهید ، به شما ارائه می دهد.

 وب سایتتان را موبایل پسند طراحی کنید 

 

تاثیر سرعت بارگذاری صفحات وب سایت روی سئو

بیایید با هم روراست باشیم، هیچ کاربری دوست ندارد منتظر بارگذاری یک صفحه از وب سایت شما باشد. کاربران سریعا منتظر نتیجه هستند و منتظر نمی مانند. بنابراین ، اگر وب سایت شما به اندازه کافی سریع بارگذاری نشود کاربران از سایت شما ناامید می شوند و سایت شما را ترک خواهند کرد و به سایت دیگری خواهند رفت.

بنابراین چرا سرعت اجرای صفحات وب سایت خود را بهبود نمی بخشید؟

برای انجام این کار ابتدا ، علت عملکرد  کند شدن وب سایت خود را بیابید و برای این کار شما می توانید از گوگل کمک بگیرید و از طریق Google’s PageSpeed Insights با وارد کردن نام دامنه خود ، سرعت بارگذاری وب سایت را بررسی کنید و در نتیجه برخی از روشهای موثر برای ایجاد سریعتر شدن اجرای سایت و بهبود نمره و رتبه دامنه DA شما می شود را شناسایی و ارائه می کند.

 سرعت بارگذاری صفحات وب سایت را بهبود ببخشید 

 

تاثیر سئو در اشتراک گذاری مقالات از طریق شبکه های مجازی 

در اخر راه های ارتباطی وب سایت خود را با شبکه های اجتماعی افزایش دهید زمانی که بخواهید رتبه دامنه DA را افزایش دهید در صورتی که موتورهای جستجو مانند گوگل برای افزایش بازدید و سئو سایت شما را مجبور به استفاده از شبکه های اجتماعی نمی کند و در اصل طراحان وب سایت از شبکه های اجتماعی به منظور موارد زیر استفاده می کند.

  • وب سایت های دیگران تبلیغ کنید.

  • محصولات و خدمات سایر وب سایت را ارائه دهید.

  • هر گونه رویداد  و اعلانات و مسابقات در وب را از طریق social media  اطلاع رسانی کنید.

افرادی که شدیدا وب سایت و مقالات خود را در شبکه های مجازی تبلیغ می کند بیشتر از اینکه به دنبال سئو باشد به دنبال لایک و اشتراک گذاری و توییت می باشند.

 در مقالات حتما از اشتراک گذاری از طریق شبکه های مجازی استفاده کنید 

 

نتیجه می گیریم

مساله Domain Authority برای وب سایت شما بسیار مهم و حیاتی می باشد به دلیل اینکه DA به شما اجازه می دهد تا وب سایت خودتان کامل تحلیل کنید و در فضای جستجو و موتورهای جستجو به چه صورتی عمل می کند. به علاوه این امکان را به شما می دهد که عملکرد وب سایت خود را با سایت های رقیب خود مقایسه کنید.

بنابراین برای شما مشخص می شود که وب سایت شما در چه مکانی در نتایج موتور جستجو قرار دارد.

 

جهت ثبت پیام باید در سایت عضو شوید و یا وارد سایت شده باشید .
ورود به حساب کاربری / ایجاد حساب کاربری
کار با Built-in Functions در پایتون (2)

کار با Built-in Functions در پایتون (2)

در این مقاله زمیوسی در بخش آموزش قصد داریم در مورد کار با Built-in Functions در پایتون صحبت کنیم. شما قبلاً با محبوب ترین تابع در پایتون یعنی ()print آشنا شدید.

Cheat Sheet در پایتون - مبانی پایتون (1)

Cheat Sheet در پایتون - مبانی پایتون (1)

پایتون 3 یک زبان برنامه نویسی واقعا همه کاره است که دوستش دارم هم برای توسط توسعه دهندگان وب web developers، دانشمندان داده data scientists و ...

10 وب سایت برای حل تمام سوالات مربوط به برنامه نویسی

10 وب سایت برای حل تمام سوالات مربوط به برنامه نویسی

در این مقاله زمیوسی، قصد داریم در مورد 10 سایت که برای حل تمام سوالات مربوط به برنامه نویسی شما صحبت کنیم. در هنگام یادگیری برنامه نویسی یا توسعه یک نرم افزار ....

APEX_ZIP : مدیریت فایل های Zip از PL/SQL

APEX_ZIP : مدیریت فایل های Zip از PL/SQL

در این قسمت از آموزش مقاله زمیوس در بخش دیتابیس قصد داریم مجدد با یکی از قابلیت های APEX آشنا شویم در این مقاله با استفاده از پکیج APEX_ZIP ...