10 وب سایت برای حل تمام سوالات مربوط به برنامه نویسی10 وب سایت برای حل تمام سوالات مربوط به برنامه نویسی

در این مقاله زمیوسی، در بخش طراحی وب سایت، قصد داریم در مورد 10 وب سایت که برای حل تمام سوالات مربوط به برنامه نویسی شما صحبت کنیم.

در هنگام یادگیری برنامه نویسی یا توسعه یک نرم افزار یا وب سایت، معمولا با مشکلاتی درگیر می شویم که هرکاری می کنیم از پس حل کردنشان بر نمی آییم.

در مواردی مانند این ها، برنامه نویسان نیاز به یک پاسخ مناسب به سوالشان بر حسب زبان های برنامه نویسی مختلف، پلتفرم های توسعه مختلف، ابزارها، API ها و سرویس های متفاوت دارند. کجا باید این پاسخ ها را پیدا کنند؟

ما هم به دنبال یافتن همین مورد بودیم و بعد از مدتی بررسی این لیست 10تایی از بهترین جامعه (Community) های برنامه نویسی که پر از آدم های بااستعداد هستند را تهیه کردیم که می توانند جواب سوال ها و یا راهنمایی های خوبی برای مشکلات شما داشته باشند.

 

 StackOverflow

StackOverflow

StackOverflow دارای یک جامعه بالغ بر 100 میلیون کاربر فعال است که همیشه به دنبال پیشرفت بیشتردر مهارت کدنویسی و برنامه نویسی هستند. برای پرسیدن سوال باید در سایت عضو شوید ولی برای پاسخ دادن به سوالات دیگران می توانید بدون عضویت و به عنوان مهمان هم این کار را انجام دهید.

در این سایت سوال ها و مشکلات زیادی در باره زبان های برنامه نویسی مختلف، پلتفرم ها و سرویس ها وجود دارد که ده مورد از پر طرفردارترینشان اینها هستند:

 JavaScriptJavaC#PHPAndroidjQuerypythonHTML

سیستم up-vote (جواب هایی که بیشتر لایک بخورند بالاتر نمایش داده می شوند) باعث می شود که بتوانید سریع تر پاسخ موردنظرتان را پیدا کنید. نظارت سختگیرانه سایت هم باعث می شود که مطمئن باشید که یک پاسخ سرراست یا لینک به سایت دیگر را برای یافتن پاسختان پیدا خواهید کرد.

 

 Quora

Quora

Quora اطلاعات آموزنده بسیاری دارد که توسط کاربرانش به اشتراک گذاشته می شوند. اگرچه این سایت موضوعات و تاپیک های با موضوعات متنوعی را شامل می شود ولی در مورد برنامه نویسی و توسعه و نرم افزار هم می تواند منبع با ارزشی برای شما باشد و افراد حرفه ای زیادی را پیدا کنید.

بعد از عضویت، می توانید با کلیک برروی Ask Question سوالتان را بپرسید و برای پاسخ دادن هم از گزینه Write در نوار بالا استفاده کنید.

در این سایت لیستی شامل موضوعات مختلف وجود ندارد و بهترین راه این است که از جستجو استفاده کنید و سوال موردنظرتان را پیدا کنید. بعضی از تاپیک های پرطرفدار این سایت شاملJava, C++, Android, Python, Ruby  HTMLCSS and JavaScript  است.

این سایت هم سیستم up-vote دارد و شما می توانید به پاسخ ها برحسب کیفیت و ارتباطشان با موضوع امتیاز بدهید و همچنین امتیازهایی که بقیه به پاسخ های شما داده اند را ببینید.

 

Reddit

Reddit

برای یک برنامه نویس جدی که نیاز به اطلاعات ارزشمند دارد Reddit همیشه یکی از بهترین مکان ها برای این مورد بوده است.

این سایت دارای چندین Community است که هرکدام موضوعات خاصی را شامل می شوند و تاپیک ها در مورد زبان های برنامه نویسی، کامپیوتر، اینترنت و... هستند. بعد از عضویت به سادگی می توانید مطلب پست کنید یا پرسش ثبت کنید.

زیرشاخه برنامه نویسی Reddit جایی برای بحث درباره کدنویسی و توسعه نرم افزار است که میدتوانید در آن مواردی مانند اینها را پیدا کنید:

C++: بحث ها و اخبار درباره C++ و کدنویسی با C++

GameDev: جایی برای گردهمایی مشتاقان گیم و توسعه دهندگان بازی که می توانند در مورد موتورهای بازی سازی و برنامه نویسی گفتگو کنند.

AndroidDev: یک community محبوب که میزبان اخبار، آموزش ها و دیگر اطلاعات مفید درباره توسعه اپ های اندرویدی و موضوعات دیگر است.

 

StackExchange

StackExchange

StackExchange یک سرویس سوال و جواب است که مردم می توانند در آن سوال ها و پاسخ های خود را ثبت کنند. حرفه ای ها می توانند به مطالب امتیاز بدهند تا این اطمینان به وجود بیاید که پاسخ های مفید سریعتر پیدا شوند. برای جستجوی یک سوال یا پاسخ دادن باید در سایت عضو بشوید.

این سایت دارای 149 جامعه مختلف شامل اینهاست:

Programmers: جایی که برنامه نویسان حرفه ای می توانند موضعات مختلف درباره توسعه نرم افزار را پیدا کنند.

Programming Puzzles: جایی که می توانید پازل های برنامه نویسی را حل کنید.

Super User: جایی برای power PC users (کاربران مشتاقی که درباره کامپیوتر، اینترنت، نرم افزار، سخت افزار و گاهی شبکه اطلاعات و مهارت کافی دارند.)

Web Applications: برای کابران و توسعه دهندگان وب اپلیکیشن ها

Game Development: جایی که توسعه دهندگان مستقل گیم می توانند سوالاتشان را بپرسند.

Ask Ubuntu: گروهی از کابران تازه کار و حرفه ای اوبونتو و موضات دیگر.

 

CodeProject

CodeProject

این سایت اخبار، اطلاعات و سورس کد ها را در اختیار کدنویس ها قرار می دهد. دارای چندین تالار فروم های عمومی برای توسعه دهندگان نرم افزار است که می توانند تجربیاتشان را در آن به اشتراک بگذارند؛ همینطور بخش  Quick Answers دارد که می توانید سوالتان را بپرسید و راهنمایی بگیرید.

با ثبت نام در این سایت می توانید سوال بپرسید، در فروم ها مطلب ارسال کنید و آپدیت های هفتگی دریافت کنید.

این سایت میزبان جامعه ای 11 میلیونی است و فروم های بر اساس تگ ها هایی مثل زبان های برنامه نویسی، پلتفرم های، وب سرویس ها دسته بندی می شوند. برخی از تاپیک های محبوب شامل Web, SQL,Android, JAVA, C#  C++, .NET هستند.

همچنین این سایت همواره نرخ رشد بالایی را در تولید مقاله ها و موضعات دارد که توجه توسعه دهندگان سراسر دنیا را جلب کرده است.

 

Google Groups

Google Groups

Google Groups یک سرویس گوگل است که محلی برای ایجاد جامعه هایی شامل افرادییست که علایق مشترکی دارند، شروع بحث ها، و کمک گرفتن در زمان مشکلات است.

Google Groups به شما اجازه می دهد که یک سوال را مطرح کنید و همینطور به سوال ها پاسخ دهید و با افراد دیگر تعامل کنید. برای شروع باید با حساب گوگل خود ثبت نام کنید، گروه مناسب را بیابید، عضو بشوید و شروع به پاسخ دهی یا سوال پرسیدن کنید.

 

 CodeRanch

 CodeRanch

CodeRanch محلی برای برای بحث برنامه نویسان، یک محل ایده آل برای یادگیری تازه کارهاییست که می خواهند مفاهیم پایه جاوا، اندروید و ios را یاد بگیرند و سوالاتشان را به اشتراک بگذارند.

فروم هایی درباره دیتابیس، مهندسی کامپیوتر و دیگر زبان ها شامل  C/C++Rubypython php, نیز وجود دارد.

با داشتن بیش از 280 هزار کاربر ثبت نام شده، این جامعه بزرگ می تواند به برنامه نویسان کمک کند تا از موانع و مشکلاتی که سر راهشان قرار می گیرد عبور کنند.

 

Programmers Heaven

Programmers Heaven

Programmers Heaven دارای منابعی برای پرسش و پاسخ توسعه دهندگان است که می تواند در مورد زبان های برنامه نویسی و نرم افزارهای مختلف نظیر  C and C++Visual BasicJavaVB.NETPHP python , کمک کننده باشد.

پست ها در گروه های مختلف دسته بندی شده اند که شامل زبان های برنامه نویسی، نرم افزار ها، موبایل و بی سیم، سیستم های عامل و پلتفرم ها، توسعه نرم افزار، توسعه و وب و... می شود.

 

 FindNerd

 FindNerd

یک شبکه اجتماعی برای توسعه دهندگان، این سایت یک فضای ایده آل برای جستجو درباره موضوعات مختلفی نظیر زبان های برنامه نویسی و نظیر آنهاست. این سایت مخلوطی از یک فروم آموزشی و فرصت های کار فریلنسری است که در هردو مورد هم بهترین ها را برای شما  -بدون اخذ هیچ کمیسیون و هزینه ای-فراهم میکند.

برای شروع ثبت نام کنید، سوال یا جوابتان را پست کنید یا پروژه جدید بسازید، سرویسی را ارائه کنید و با دیگران همکاری کنید. ثبت نام به شما اجازه می دهد که سوالاتتان را ارسال کنید و درباره مشکلات فنی مختلف اظهارنظر کنید که ممکن است برای بقیه کاربران مفید واقع شود. این سایت یه جامعه از توسعه دهندگان دارد که با پاسخ دادن به سوالات پروفایل کاربری خودشان را ارتقا می دهند و البته به شما نیز در کمک به حل مشکلات یاری می دهند.

 

Chegg

Chegg

یک منبع آموزشی که راه حل ها و راهنمایی هایی را برای دانش آموزان سراسر جهان فراهم می کند. برخی از این سرویس ها شامل آموزش آنلاین، کمک به حل تمرینات مدرسه، کمک به پیدا کردن راه حل مسائل کتاب ها، توصیه ها و اخبار درباره دوره های کارآموزی و مشاغل مختلف هستند. فقط کافیست که به صورت رایگان در این سایت ثبت نام کنید و سوالتان را بپرسید.

برای برنامه نویسان، در قسمت  Computer Science می توانید سوالات خود را درباره الگوریتم ها، دیتابیس ها، طراحی نرم افزار، سیستم های عامل، برنامه نویسی و دیگر موضوعات مطرح کنید. کاربران حرفه ای از سراسر دنیا شما را راهنمایی خواهند کرد.

Chegg بر خلاف دیگر سایت های معرفی در این مطلب به صورت کامل رایگان نیست اما به شما اجازه می دهد که تا 20 سوال جدید را در هر ماه به صورت رایگان بپرسید.

جهت ثبت پیام باید در سایت عضو شوید و یا وارد سایت شده باشید .
ورود به حساب کاربری / ایجاد حساب کاربری
کار با Built-in Functions در پایتون (2)

کار با Built-in Functions در پایتون (2)

در این مقاله زمیوسی در بخش آموزش قصد داریم در مورد کار با Built-in Functions در پایتون صحبت کنیم. شما قبلاً با محبوب ترین تابع در پایتون یعنی ()print آشنا شدید.

Cheat Sheet در پایتون - مبانی پایتون (1)

Cheat Sheet در پایتون - مبانی پایتون (1)

پایتون 3 یک زبان برنامه نویسی واقعا همه کاره است که دوستش دارم هم برای توسط توسعه دهندگان وب web developers، دانشمندان داده data scientists و ...

10 وب سایت برای حل تمام سوالات مربوط به برنامه نویسی

10 وب سایت برای حل تمام سوالات مربوط به برنامه نویسی

در این مقاله زمیوسی، قصد داریم در مورد 10 سایت که برای حل تمام سوالات مربوط به برنامه نویسی شما صحبت کنیم. در هنگام یادگیری برنامه نویسی یا توسعه یک نرم افزار ....

APEX_ZIP : مدیریت فایل های Zip از PL/SQL

APEX_ZIP : مدیریت فایل های Zip از PL/SQL

در این قسمت از آموزش مقاله زمیوس در بخش دیتابیس قصد داریم مجدد با یکی از قابلیت های APEX آشنا شویم در این مقاله با استفاده از پکیج APEX_ZIP ...